.

Jak vybrat porcelánovou podlahu s dřevěným efektem?

 
 

 

Dřevo je teplý, útulný a pohodlný materiál , ale vyžaduje zvláštní péči a hýčkání, aby bylo chráněno před poškrábáním, nárazy a opotřebením. Díky novým metodám výroby keramiky si můžeme užívat všech výhod přírodního dřeva , aniž bychom se vzdali vynikajících technických vlastností, které nám porcelánová kamenina nabízí , jako je neměnnost v čase , odolnost vůči nepříznivým podmínkám a rozmanitost povrchových úprav a barev.

Porcelánová kamenina s dřevěným efektem Co vzít v úvahu před jejím výběrem?

 

 

První věc, na kterou musíme myslet, je, že podlaha, kterou si vybereme, ať už bude její účinek jakýkoli, nás bude v novém domově provázet po mnoho let, proto je zvláště důležité detailně znát vlastnosti každého modelu.

V tomto blogu probereme nejdůležitější body porcelánové podlahy s dřevěným efektem .

Formát: v katalozích Pamesa najdete vše od malých lamel , které napodobují typický přírodní chevron 8x40 cm až po velké 30x180 kusy pro mnohem větší prostory. Vizuální efekt, který zvolený formát poskytne, je zásadní.

  • V malých prostorách bychom měli volit standardnější formáty jako 22×85, 20×120…
  • Na větších plochách je zajímavější zvolit velkoformátové dlaždice jako 25×150 nebo 30×180.

Oblast instalace, další faktor, který bude znamenat rozdíl v modelu, který si vybereme. Jak jsme již uvedli v jiných blozích, existují protiskluzové dlaždice vhodné na venkovní podlahy , nejvíce se doporučují na bazény a terasy , protože splňují předpisy UNE 41901 EX. Pro interiéry nebudeme muset volit podlahu třídy 3, stačí pouze třída 1.

Styl a design, když hledáme porcelánovou podlahu s dřevěným efektem, věnujeme velkou pozornost tomu, zda model odráží veškerou přirozenost dřeva, že je identický. Abychom dosáhli realistického vzhledu, budeme muset vidět jeho texturu, jeho uzly, jeho drsnost... Dnes je technologický pokrok v glazování a efektech tak velký, že se jim daří reprodukovat každý poslední detail těchto přírodních kousků.

Barvy imitace dřevěných porcelánových podlah

Nejčastějšími barvami v keramických katalozích jsou šedá, dubová, medová a bělavé tóny.

Šedé dřevo je všestranná a snadno kombinovatelná barva, která pomůže zvýraznit barvy zbytku dekorativních prvků. Nádech sofistikovanosti a elegance mu můžeme dodat, pokud jej zkombinujeme s obklady z imitace cementu nebo obkladů z imitace mramoru. Některé z našich modelů s touto barvou jsou At. Viggo, K.Wood nebo Sonoma

 

Medově tónované dřevo bylo vždy trendy tónem, schopným zvýšit teplotu prostředí, ale jemně, poskytující pocit pohodlí, který se přizpůsobí jakémukoli dekorativnímu stylu. Mezi našimi modely vyzdvihujeme Rovere a Oldmanor.

 

Dřevo v tónu dubu je klasickým tónem, ale je vždy v módě. Je to barva schopná přizpůsobit se jakémukoli dekorativnímu stylu, poskytuje harmonii a vytváří teplý a příjemný prostor. Série, které nejlépe reprezentují tento tón, jsou At. Viggo a Boreal .

 

Bílé dřevo, touto variantou dosáhnete pocitu větší prostornosti, prosvětlenosti, pohodlí a tepla. Velmi módní je také svlékaný efekt na podlaze, který dodává pocit opotřebení, zejména v prostředích rustikálního stylu, jako je porcelánová kamenina 20×120 At. Cottage Antic Nature z našeho katalogu Atrium.

Záznamy nebyly nalezeny...